06 Eki 2010 @ 22:02 

İzmir Barosu Başkanlığı için yapılacak genel kurulda aday olan Değişim Avukatlar Grubu, İzmir Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan başkan adayı Refik Uzun, ayrıştıran değil, kucaklayan bir yönetim için aday olduklarını söyledi. Grubun, yola çıktığı 2006 yılından bu yana yaptığı çalışmalarla baroya yeni bir ses getirdiğini ifade eden Uzun, avukat odaklı çalışma ve önerilerinin bir kısmının hayata geçmiş olmasından büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Değişim Avukatlar Grubu başkan adayı ve yönetim, denetim, disiplin kurulu üyeleri, adliye önünde basın açıklaması yaptı. Grup olarak avukat odaklı bir baro anlayışıyla yola çıktıklarını vurgulayan Uzun, `Baro için avukat değil, avukat için baro` düşüncesiyle birçok yeni öneri getirdiklerini söyledi. Baroların siyaset yapma yeri olmadığını, avukatların hizmet eden insanlar olduğunu vurgulayan Refik Uzun, `Mesleğimizin saygınlığı, avukatların itibarı her geçen gün düşmektedir. Meslekdaşlarımız, giderek büyüyen problemlerle başa çıkmaya çalışıyor fakat maalesef barolar bu olumsuzluklara kayıtsız kalarak, çözüm için ciddi bir çaba göstermiyor.` dedi.

Değişim Grubu olarak avukat odaklı, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışıyla öncelikle ve özellikle mesleğin ve meslekdaşlarının problemlerine eğileceklerini belirten başkan adayı Uzun, `İzmir Barosu, Türkiye`nin en çok üyeye sahip, en kalabalık barolarından biri olarak güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Baromuzun bu gücünün, sorunlarımızın çözümünde kullanılması gerekir. Birlikte yönetme ilkesi ve demokrasi anlayışımızın bir gereği olarak baro seçimlerinde nispi temsil yöntemine geçilmesi, her gruptan meslekdaşlarımızın, aldığı oylara göre baro organlarında bulunması gerektiğini düşünüyoruz.` şeklinde konuştu.

Uzun, baro yönetimine seçilmeleri halinde yapacakları projelerden bazılarını ise şöyle sıraladı: `Hukuki konularda danışmanlığın noterlere olduğu gibi avukatlara tekel sağlanması konusunda çalışma yapılacak. Avukatlara uygulanan yüzde 18 KDV`nin kaldırılması veya makul bir seviyeye çekilmesi için girişimde bulunulacak. CMK ödemelerinde yaşanan gecikmeler konusunda girişimde bulunulacak. Baro pul ve aidatlarıyla oluşan ekonomik kaynaklar, zor durumdaki meslekdaşlarımıza yardım amaçlı kullanılacak. Mesleğin ve meslekdaşlarımızın saygınlığını arttırmak için çalışmalar yapılacak. Devlet memurlarına tanınan yeşil pasaport hakkının avukatlara da tanınması için çalışma yapılacak. Adliyenin ana kapısının meslekdaşlarımıza açılması sağlanacak. Mesleğe yeni başlayan meslekdaşlarımıza, mevcut fonlardan uzun vadeli ve faizsiz kredi temini için çalışma yapılacak. Tüm adliyede kablosuz internet yayını yapılarak meslekdaşlarımızın her noktadan ulaşabilmesi sağlanacak.`

kaynak:CİHAN

Benzer Haberler :

 • Ankara Barosu başkanlığı için 5 grup yarışıyor

 • İstanbul Barosu yönetimi, seçim öncesi ikiye bölündü

 • Konya Barosu`nda seçim heyecanı

 • Avukatlar oda hakkı için eylemde

 • Av.Muammer Aydın, Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı’na aday gösterildi

Yasa

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

“Ayrıştıran değil, kucaklayan bir yönetime adayız” konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/%e2%80%9cayristiran-degil-kucaklayan-bir-yonetime-adayiz%e2%80%9d/
Bugün: 28-Feb-2021 21:39:58
Dünya saati: 28-02-21 18:39:58
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 06/10/2010Çarşamba
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 06 Eki 2010 @ 22:02

EmailPermalink
Etiketler


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,838
 • Comments » 0
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.