03 Oca 2011 @ 0:02 

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk`ün, Hanefi Avcı`nın iddialarına dayanarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a, `Zekeriya Öz ve Osman Şanal ile kaç kez görüştünüz` diye sorduğu soru önergesi için ek süre istedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Hanefi Avcı`nın iddialarını hatırlatarak, `Doğruysa Ergehanekon Savcısı Zekeriya Öz ve Erzurum Savcısı Osman Şanal ile kaç kez görüştünüz` diye sormuştu.

-ADALET BAKANI EK SÜRE İSTEDİ-

Soru önergesi için ek süre istenildiğini belirten Adalet Bakanı Sadullah Ergin, şöyle dedi:

`Soru önergesine ilişkin cevaba esas teşkil edecek bilgilerin derlenebilmesi için ilgi yazımızla ek süre istenilmiş olup, Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü`nün 99. maddesi uyarınca hazırlanan kısmi cevap örneği iki nüsha halinde ilişikte sunulmuştur.`

-`İDDİALARLA İLGİLİ HAKİM VE SAVCILAR HAKKINDA ÖN İNCELEME BAŞLATILDI`-

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yetkili ve ağır ceza mahkemelerinde görev yapan hakim ve savcılar hakkında gündeme getirilen bir kısım iddialarla ilgili 31 Ağustos 2010 tarihinde ön inceleme başlatıldığına dikkat çekerek, şöyle dedi:

`Soru önergenizde adı geçen Emniyet Müdürünün yine soru önergesinde adı geçen kitabında, Bakanlığımız Merkez Teşkilatı ile 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 250. maddesi uyarınca yetkili ve görevli ağır ceza mahkemelerinde görev yapan hakim ve savcılar hakkında gündeme getirilen bir kısım iddialarla ilgili olarak 31 Ağustos 2010 tarihinde ön inceleme başlatılmıştır.`

-`BAKANLIĞIMIZA BİLGİ İLETİLDİĞİNDE AYRICA CEVAP VERİLECEK`-

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, soru önergesinde yer alan diğer hususlarla ilgili yazışmaların devam ettiğini belirterek, `Bakanlığımıza bilgi iletildiğinde ayrıca cevap verilecektir` dedi.

Kaynak:ANKA

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

Adalet Bakanı Hanefi Avcı’nın iddiları ile ilgili ek süre istedi konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/adalet-bakani-hanefi-avci%e2%80%99nin-iddilari-ile-ilgili-ek-sure-istedi/
Bugün: 19-Jun-2019 02:39:00
Dünya saati: 18-06-19 23:39:00
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 03/01/2011Pazartesi
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 03 Oca 2011 @ 00:02

EmailPermalink
Etiketler


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,894
 • Comments » 2
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.