15 Eki 2010 @ 10:02 

47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde tüm dallarda ödül kazanan sanatçılar ve eserler açıklandı.

Türkiye’nin en uzun soluklu sanat etkinliği olan Altın Portakal Film Festivali’nin 47′ncisi Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen Kapanış ve Ödül Töreni ile sona erdi.

5 gün süren festivalin Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması, Uluslararası Uzun Metrajlı Film Yarışması, Belgesel Film Yarışması ve Kısa Film Yarışması ile özel kategorilerde ödül kazanan sanatçılar ve filmler şöyle:

En İyi Film: ”Çoğunluk”

En İyi İlk Film: ”Gişe Memuru”

En İyi Yönetmen: Seren Yüce (Çoğunluk)

En İyi Senaryo: Mert Fırat-İlksen Başarır ”Atlıkarınca”

En İyi Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan ”Saç” ve ”Gişe Memuru”

En İyi Müzik: Mircan ”Karbeyaz”

En İyi Kadın Oyuncu: Claudia Cardinale ”Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak”

En İyi Erkek Oyuncu: Serkan Ercan ”Gişe Memuru” ile Bartu Küçükçağlayan ”Çoğunluk”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayşen Gruda ”Kağıt”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Cengiz Bozkurt ”Kavşak” ve Rıza Akın ”Saç”

En İyi Kurgu: Aylin Zoi Tinel ”Gölgeler ve Suretler”

En İyi Sanat Yönetmeni: Nihat Düşko ”Hayde Bre”

Jüri Özel Ödülü: ‘Press”

Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Aram Dilbar ”Press” ile Zeynep Oral ”Atlıkarınca”

Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Elvan Albayrak Arca ”Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak”

Kent Konseyi Ödülü: ”Kavşak”

SİYAD Ödülleri:

Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması En İyi Film:
”Gölgeler ve Suretler”

Uluslararası Uzun Metrajlı Film Yarışması En İyi Film: ”Sineklik”

Uluslararası Uzun Metrajlı Film Yarışması ödülleri

En İyi Film: ”Güzel Bir Hayatı Düşlerken” ve ”Tümen Nehri”

En İyi Yönetmen: Lancelot Von Naso ”Ateşkes”

En İyi Erkek Oyuncu: Nik Xhelilaj ”Arnavut”

En İyi Kadın Oyuncu: Emma Suarez ”Sineklik”

Gençlik Jürisi Ödülü: ”Vittorio Meydanı’nda Bir Asansörde Medeniyetler Çatışması”

Diğer ödüller

Halkın Portakalı: Son Helva (Karambol ekibi)

En İyi Belgesel: ‘‘Anadolu’nun Son Göçerleri: Sarıkeçililer” (Yüksel Aksu)

En İyi İlk Belgesel: ”Ofsayt” (Reyan Tuvi), ”Herkes Uyurken” (Erdem Murat Çelikler)

Belgesel Jüri Özel Ödülü: ”Ordu’da Bir Argonot” (Rüya Arzu Köksal)

En İyi Kısa Film: ”Kar” (Erol Mintaş)

Kısa Film Övgüye Değer Jüri Özel Ödülü: ”Dönüşü Olmayan Yolculuk” (Güçlü Yaman)

Dijital Film Akademisi: ”Bisiklet” (Serhat Karaaslan) ve ”Teneke” (Bora Yüksel)

Benzer Haberler :

  • 29. İstanbul Film Festivali

  • 60. Berlin Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

  • Altın Lale adayları belli oldu

  • ‘Yeşilçam’ın en iyisi Nefes: Vatan Soğolsun

  • Oscar ödülleri sahiplerini buldu

Yasa

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

Altın Portakal’da ödüller sahiplerini buldu konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/altin-portakal%e2%80%99da-oduller-sahiplerini-buldu/
Bugün: 24-Sep-2020 01:21:26
Dünya saati: 23-09-20 22:21:26
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 15/10/2010Cuma
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 15 Eki 2010 @ 10:02

EmailPermalink
Etiketler


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
  • Users » 1
  • Posts/Pages » 9,838
  • Comments » 0
Change Theme...
  • VoidVoid
  • LifeLife
  • EarthEarth
  • WindWind
  • WaterWater
  • FireFire
  • LightLight « Default

Anasayfa



    No Child Pages.

Avukatlar



    No Child Pages.