22 Tem 2011 @ 16:42 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 13 askerin şehit edilmesiyle ilgili, ”Şunu terör örgütünün de bütün dünyanın da çok iyi bilmesi gerekir ki; devletimiz, asla tehditlere, şantajlara ve bu tip şiddete boyun eğmez” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdulalh Gül, Diyarbakır’da 13 askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili, “Bunların tesadüfi olduğu kanaatinde değilim, bilinçli yapılan saldırılardır. Terör örgütü de herkeste bilmesi gerekir; devletimiz asla tehditlere, şantajlara, bu tip şiddete boyun eğmez. Bunu yapanlar, bundan bir çıkış yolu ya da medet umanların sonu daima hüsran olacaktır. ” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Gül, Cuma namazını kıldığı Bebek Camii çıkışında vatandaşlarla tokalaştı. Bir çocuğu seven Gül, cami avlusunun çıkışında bekleyen basın mensuplarına Diyarbakır’da gerçekleştirilen saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Terörle uzun bir süredir mücadele içinde olduklarını belirten Gül, “Şunu terör örgütü de herkes de bilmesi gerekir. Devletimiz asla tehditlere, şantajlara, bu tip şiddete boyun eğmez. Bunu herkesin bilmesi lazım. Bunu yapanlar bundan bir çıkış yolu ya da medet umanların sonu daima hüsran olacaktır. ” diye konuştu.

“MİLLETİN BİRBİRİYLE KUCAKLAŞTIĞI VE KONUŞTUĞU BİR ZAMANDA YAPILDI”

Gül, milletin tekrar birbiriyle kucaklaştığı ve konuşmaya başladığı bir zamanda yapılan bu terör saldırısının altında çok maksat aramak gerektiğinin altını çizdi.

Bunların tesadüfi olmadığını ifade eden Gül, “Bunlar bilinçli olarak yapılan saldırılardır. Buna karşı devletimizin mücadelesinde en ufak bir sarsıntı olmayacaktır. Terörü bitirmek için, asla taviz vermemek için ne gerekiyorsa her şey çok kararlı bir şekilde yapılmaya devam edilecektir. Bundan kimsenin şüphe duymaması gerekir. Halkımız bunu bilmeli, bunu biliyor. Teröristler, teröre yataklık edenler, onlara sempatiyle bakanlar da devletimizin milletimizin bu kararlılığını muhakkak bilmesi gerekir. ” şeklinde konuştu.

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

Gül: “Saldırı tesadüf değil.” konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/gul-%e2%80%9csaldiri-tesaduf-degil-%e2%80%9d/
Bugün: 18-Oct-2018 12:32:26
Dünya saati: 18-10-18 09:32:26
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 22/07/2011Cuma
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 22 Tem 2011 @ 16:42

EmailPermalink
Etiketler
Etiketler: , , ,
Kategoriler: Hukuk Haber


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,893
 • Comments » 2
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.