06 Eki 2010 @ 19:03 

SES İzmir Şubesi Başkanı Ergün Demir, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Ertaş’ın personele mobbing (psikolojik baskı) uyguladığını öne sürdü. Ergün “Gerekli yasal işlemlerin derhal başlatılmasını istiyoruz” dedi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi Başkanı Ergün Demir, Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürü Zekeriya Ertaş’ı, kamu hizmet birimlerinde çalışan personele mobbing uygulamakla suçladı. Ellerinde tutanaklar olduğunu belirten Ergün şunları söyledi:

“İzmir İl Sosyal Hizmetler Müdürü Zekeriya Ertaş’ın, sendika üyemiz olan 80′inci Yıl Toplum Merkezi Müdürü Şafak Özşah hakkında yürütülmekte olan bir soruşturma ile ilgili olarak, bu merkezde özel hizmet alımıyla istihdam edilen temizlik görevlisi Cahit Erol’u gece vakti evinden çağırtmış ve Özşah hakkında olası bir soruşturma açılması durumunda aleyhte ifade vermesini istemiştir. Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ertaş, toplum merkezi çalışanı Cahit Erol’a ‘Şafak Bey’in özel işlerini yapıyorum diyeceksin’ diye telkinde bulunmuş ve psikolojik baskı uygulamıştır. Ertaş’ın, aynı toplum merkezinde çocuk eğiticiliği görevinde bulunan H.K. ve E.İ. adındaki iki personeli de odasına çağırdığı ve Şafak Özşah aleyhine ifade vermeleri konusunda uyardığı öğrenilmiştir. Bu durum tutanaklarla tespit edildi ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün bağlı bulunduğu Valilik makamına yazılı olarak sunuldu.”

ÖNCEDEN AMİRİYMİŞ

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Ertaş’ın 1997 yılında Manisa Yetiştirme Yurdu Müdürü olarak çalıştığını kaydeden SES İzmir Şube Başkanı Demir, aynı dönemde Şafak Özşah’ın da Manisa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevinde, Ertaş’ın amiri olarak çalıştığını belirtti. İkili arasında o dönemden kalma husumet olabileceğini öne süren Ergün Demir açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İzmir İl Sosyal Hizmetler Müdürü Zekeriya Ertaş, eski amiri olan Şafak Özşah’a karşı biriktirdiği kin ve nefret nedeniyle, bugünkü amirlik pozisyonu ve arkasında hissettiği siyasi desteği de kullanarak tüm personele karşı baskı uygulamayı da araç olarak değerlendirmek suretiyle, sürekli soruşturmalar açarak psikolojik taciz uygulamaktadır. Aleyhte ifade vermesi için zorlanan Cahit Erol bu telkini dikkate almayınca, Koruma ve Bakım Merkezi Müdürlüğü’nde görev yapmaya başladı. Bu demek oluyor ki, Ertaş’ın istediği gibi ifade vermeyen diğer personel de farklı görev yerlerinde çalışmak durumunda kalabilir. Valilik makamına dilekçeler verildi. Bu hukuksuzluğun bir an önce ortadan kaldırılmasını ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Ertaş hakkında yasal işlemlerin başlatılması gerektiğini düşünüyoruz.”

ERTAŞ: YORUM YAPMAK DOĞRU OLMAZ

Olayın Valilik tarafından soruşturulduğu konusunda bir bilgisi olmadığını belirten Zekeriya Ertaş ise, “Devlet memuru olarak ilgili birimlerce incelenen kmonular hakkında yorum yapmam doğru olmaz. Eğer söylendiği gibiyse, Valilik inceler kararını verir, kim haklı kim haksız ortaya çıkar. Gereken yorumu da o zaman yaparız” dedi.

Kaynak:DHA

Benzer Haberler :

 • 7 aylık hamile eşinin kulaklarını ve burnunu kesti

 • Meclis’te mobbing

 • SHÇEK Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Alım İlanı

 • SHP ve EDP birleşti

 • 1657 çocuk kayıp!

Yasa

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

Sosyal Hizmetler İl Müdürü’ne ‘mobbing’ suçlaması konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/sosyal-hizmetler-il-muduru%e2%80%99ne-%e2%80%98mobbing%e2%80%99-suclamasi/
Bugün: 05-Mar-2021 06:09:40
Dünya saati: 05-03-21 03:09:40
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 06/10/2010Çarşamba
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 06 Eki 2010 @ 19:03

EmailPermalink
Etiketler


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,838
 • Comments » 0
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.