02 Eki 2010 @ 13:03 

Otomobiliyle otobüs durağına girerek 5 kişinin ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına sebep olan üniversite öğrencisi, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tahliye edildi.

Bursa’da, geçen yıl Kurban Bayramı’nda otomobiliyle otobüs durağına girerek 5 kişinin ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına sebep olan üniversite öğrencisi, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra tahliye edildi. Karara isyan eden ölenin yakınları, “Böyle adalet mi olur?” dedi.

4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “taksirle 5 kişinin ölümüne sebebiyet vermek” suçundan 20 yıla kadar hapis talebiyle yargılanan Adnan Menderes Üniversitesi öğrencisi Atıl Arda Yavuz (22), son kez hakim karşısına çıktı.

Kurban Bayramı’nda meydana gelen katliam gibi kazada; Semra Çetin (47), Resmiye Yurteri (64), Ebru Candaş (21), Hikmet Dikici (43) ve Cevriye Tokpınar’ın (51) ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına sebep olmakla suçlanan sanık, kardeşini trafik kazasında kaybettiğini ve bu acıyı daha önce yaşadığını belirterek, “Ölenlerin acısını paylaşıyorum. Çok üzgünüm” diye konuştu.

Sanık ve müdahil avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada karar açıklandı. Sanık Yavuz, “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan önce 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ardından ceza, sanığın duruşmadaki iyi hali sebebiyle 5 yıl 10 aya düşürüldü. Kararla birlikte sanık Atıl Arda Yavuz oy çokluğuyla tahliye edildi.

“BAKLAVAYA 20 YIL, 5 CANA 5 YIL HAPİS”
5 kişinin ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına sebep olmakla suçlanan sanığa verilen cezayı az bulan maktul yakınları veryansın etti.
Ölen 4 çocuk annesi Semra Çetin’in babası Hüsamettin Çetin, 29 Kasım 2009 tarihinde meydana gelen kazada 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 kişinin de yaralandığını ifade ederek, “Bu ülkede bir tepsi baklava çalan 20 yıl hapis yatarken, 5 kişinin ölümüne sebep olan kişiye 5 sene hapis veriliyor. Burada hukuka nasıl güveneceğiz? Artık hukuka inanmıyorum. Bu kaza sebebiyle 25′ten fazla kişi mağdur oldu. Hepimiz bayramda yakınlarımızı kaybettik. Herkesin psikolojisi bozuldu. İlaçlarla ayakta duruyoruz. Tahliyede de edildi. Artık benim için hukuk yok” dedi.

“ADALET DEĞİL”

Ölüm durağında hayatını kaybeden hukuk öğrencisi Ebru Candaş’ın amcası Sabit Candaş ise, “Demek ki her bir insanın ömrü sadece 1 yılmış. Bu adalet değil, adalet yok. Yeğenim Ebru Hukuk fakültesini bitirecekti, bu yıl son senesiydi. Kendisi hakim olmak istiyordu. Ve artık hakimler nasıl ceza verirse versin, hiç yatırmasınlar, ne gerek var. Serbest bırakılsın” diyerek karara olan tepkisini dile getirdi.

Celse arasında meçhul bir kişi tarafından valiliğe gönderilen, “Bursa Valisi, siz biliyorsunuz, iki gün evvel birisi Bursa otobüs durağına dalarak orada bekleyen 5 kişiyi öldürdü. İfadesinde de, ‘Benim de 7 yaşındaki kız kardeşim trafik kazasında öldü, ölenlerin ailelerinden özür diliyorum’ dedi. Buna siz inanıyor musunuz? Kız kardeşi kazada ölmüş olabilir. O kız öldüğünde, sanık Atıl Arda Yavuz yemin ederek kız kardeşine ve Allah’a söz verdi. ‘Ben de senin yerine çok daha fazla insan
öldüreceğim, göreceksin. Sana söz veriyorum’ dedi. Yavuz bekleme istasyonuna kaza ile değil, isteyerek daldı ve insanları öldürürken zevk aldı. Bilerek, isteyerek ve planlayarak öldürdü. Ölen kardeşine verdiği sözü tutmak için. Buna inanın, yüzde bin doğrudur. Lütfen alakanızı bu iddiaya çekin. Hoşça kalın. Sağ olun. Hürmetler” yazılı ihbar mektubu herkesi şoke etmişti.

Mahkeme sanığın tutuklu bulunduğu süreyi göz önüne alarak Yavuz’u tahliye etti. Yargıtay kararı onaylarsa Yavuz kalan cezasını çekmek için cezaevine girecek.

Kaynak:İHA

Benzer Haberler :

 • Tren kazasında iki tutuklama

 • Alkollü sürücüye 102 bin liralık dava

 • Maden ocağı davası başlıyor

 • Polise taş atan 2 çocuğa 6 yıl hapis

 • İnterbank davası sonuçlandı

Yasa

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

5 cana 5 yıl hapis ve tahliye konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/5-cana-5-yil-hapis-ve-tahliye/
Bugün: 07-Mar-2021 23:42:49
Dünya saati: 07-03-21 20:42:49
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 02/10/2010Cumartesi
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 02 Eki 2010 @ 13:03

EmailPermalink
Etiketler
Etiketler: , , ,
Kategoriler: Hukuk Haber


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,838
 • Comments » 0
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.