23 Tem 2010 @ 15:03 

SAMSUN’da bir firmada kurye olarak çalışan 29 yaşındaki Bülent S., 9 yaşındaki A.A.’yı taciz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılandığı 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Suçsuzum” derken; küçük kız, “Beni halının üzerine yatırıp taciz etti” diye konuştu. Yapılan DNA testinde örneklerin sanığa ait olduğu belirlendi. Mahkemede taciz raporunun okunmasının ardından sanık avukatı Ünal Kaygusuz, “Bu davayı alırken, bize söylenen farklıydı. Rapor ise tam tersini söylüyor. Bu aşamada duruşmadan çekiliyor ve sanık müdafiliğinden istifa ediyorum” diyerek duruşma salonundan çıktı.

Olay 6 ay önce Atakum İlçesi Esenevler Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre bir firmada kurye olarak çalışan ve bekar olan Bülent S. Atakum İlçesi Esenevler Mahallesi’nde Kadriye A.’ya gelen paketi vermek üzere adrese gidip kapıyı çaldı. Annesi dışarda olduğu için evde yalnız olan A.A. kuryeye kapıyı açtı. Evde kimsenin olmadığını öğrenen Bülent S., küçük kızı kandırıp içeri girdi. Sandalyeye oturan kurye, “Eşofmanın düşmüş, düzelteyim” dedikten sonra küçük kızı halının üzerine yatırarak cinsel tacizde bulundu. Daha sonra bu olayı kimseye anlatmamasını söyleyerek evden ayrıldı. A.A. başından geçenleri annesine anlattıktan sonra polis tarafından yakalanan şüpheli çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Küçük yaşta kız çocuğuna cinsel taciz ve konut dokunulmazlığını ihlal suçlarından hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Bülent S.’nin yargılanmasına başlandı. Duruşmada ifade veren tutuklu sanık Bülent S., suçlamaları kabul etmeyerek, “Üzerime atılan bu adi suçu kesinlikle kabul etmiyorum. Olay günü Kadriye A. adına gelen zarfı evine götürdüm. Kapıyı çaldığımda küçük bir kız açtı. Ben düzenli yemek yemediğim için şeker yerim. Bu nedenle susayıp bir bardak su istedim. Suyu içtim. A.A. şeker yediğim için ağzıma bakıyordu. Ben de cebimden bir şeker çıkartıp ikram ettim. Daha sonra ayrıldım” dedi.

DNA TESTİ YALANLADI Sanık ifadesinden sonra mahkeme heyeti olay günü A.A. ve Bülent S.’nin iç çamaşırından alınan doku örneklerinin İstanbul Adli Tıp Kurumunda incelendiğini, yapılan DNA testi sonrası örneklerin tutuklu sanığa ait olduğunun belirlendiğine ilişkin raporu okudu.

RAPOR AVUKATI ŞAŞIRTTI

Raporun okunmasının ardından sanık avukatı Ünal Kaygusuz söz alarak, “Davayı kabul ederken bize söylenenler farklıydı. Ancak rapor tam tersini söylüyor. Bu nedenle davadan şu aşamada çekiliyor ve sanık müdafiliğinden de istifa ediyorum” deyip duruşma salonundan ayrıldı.

Bu gelişmenin ardından mahkeme heyetine ifade veren A. A. sanığın cezalandırılmasını isteyerek, “Evde yalnızdım. Kapı çaldı. Sandalye alarak kapının deliğinden baktım. Paket getirdiğini görünce kapıyı açtım. Bu kişi daha sonra içeriye girip sandalyeye oturdu. Beni, ‘Eşofmanın düşmüş düzelteyim’ diyerek halının üzerine yatırıp taciz etmeye başladı. Korktuğum için bağıramadım” diye konuştu.

Mahkeme heyeti alınan ifadelerin ardından sanığın tutukluluk halinin devamına ve barodan kendisine avukat atanmasına karar verip duruşmayı erteledi.

Kaynak:AA

Benzer Haberler :

 • Dedikodu cinayetine tahrik indirimi

 • Rapor gecikti, tecavüzcüler serbest

 • Üvey kardeşlerini boğarak öldürdü

 • Müebbet hapse küfür ve taciz indirimi

 • Öz kızına 7 yıl tecavüz eden babaya 20 yıl

Yasa

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

Avukatı kahreden taciz raporu konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/avukati-kahreden-taciz-raporu/
Bugün: 25-Oct-2021 07:16:17
Dünya saati: 25-10-21 04:16:17
Yazının yazıldığı tarih ve gün : Cuma
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 23 Tem 2010 @ 15:03

EmailPermalink
Etiketler
Etiketler: , , ,
Kategoriler: Hukuk Haber


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,831
 • Comments » 0
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.

Hukuksal Kavramlar  No Child Pages.