22 Şub 2017 @ 6:32 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, Çiçek’in avukatları savunmalarını yapmaya başladı.
Avukat Celal Ülgen, Türkiye’de uluslararası bir gücün olduğunu ileri sürerek, “Bu güç kimi zaman ihbar üretiyor. Kimi zaman yıpratma çalışması yapıyor. ‘Kafes eylem planı’, ‘Poyrazköy’ ve ‘Amirallere suikast’ davalarında inanılmaz çalışmalar yapılıyor. Bu ihbarlar tek bir merkezden yapılıyor. Bu ihbarların Türk Silahlı Kuvvetlerini ve bu ülkenin çağdaş, demokrat insanlarını karalamak için yapıldığı görüyoruz” diye konuştu.

“ISLAK İMZA”

Daha sonra, avukat Hüseyin Ersöz de, duruşma salonundaki herhangi birisinin imzasını “CNC” makinesiyle taklit ederek “CNC” makinesi ile “ıslak imza” atabileceklerini söyledi.
Bunun üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, “Zor bir imza olsun” diyerek, mübaşir Aydın Arslan’dan bir kağıda imza atmasını istedi.
Avukat Celal Ülgen, uygulamada Arslan’ın imzasının taranacağını daha sonra bilgisayar ortamına aktarılıp, imzanın “ıslak” olarak elde edilebileceğini anlattı.
Avukat Hüseyin Ersöz ise “CNC”nin bilgisayar destekli işlem yapan bir makine olduğunu ifade etti.
Daha sonra “CNC” makinesi, bir teknisyenin yardımıyla çalıştırıldı. Ersöz, mübaşir Arslan’ın imzasının önce tarandığını sonra bilgisayarda netleştirildiğini anlattıktan sonra, yaklaşık 15 dakikada taklit edilen imza, heyete gösterildi.
Sahte imzalı belge daha sonra Savcı Pekgüzel’e de sunuldu.
Başkan Şengün’ün, “Bu makine bu işler için mi?” sorusu üzerine Ersöz, bilgisayar ile çalışan makinelerin çeşitli amaçlarla kullanılabileceğini söyledi.
Başkan Şengün “Elin baskısı ne olacak? Bu makine ile ancak aslı bulunabilen imza taklit edilebilir, fotokopi üzerinden olmaz” dedi.
Üye Hakim Sedat Sami Haşıloğlu ise “Diyelim ki Rahmi Koç’un ya da sizin imzanız yüzde yüz aynı çıktı. Bu makine ile Adli Tıp Kurumundan eli ürünü olduğuna ilişkin rapor alınabilir mi? Yüzde yüz şeklinde rapor alınır mı?” diye sordu.
Ersöz, imza üzerinde 15 dakika yerine yaklaşık 2 saat çalışıldığında çok daha iyi bir sonuç alınabileceğini dile getirdi.
BERLUSCONI’NİN DE İMZASINI TAKLİT ETTİLER

Ülgen de, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin imzasını da taklit ederek göstereceklerini belirterek, Adli Tıp Kurumundan “eli ürünü” diye rapor çıkacağını söyledi. Ülgen, daha pahalı makinelerle elin baskısının da tam olarak yansıtan ıslak imzalar atılabileceğini belirtti.
Ersöz, savunması sırasında yaptığı görsel sunumda da, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel’in iddianamede yer alan bir evraktan kopyaladığı imzasını, davaya konu olan “irtica ile mücadele eylem planı” belgesinin altındaki Çiçek’in imzasının yerine monte edildiği bir videoyu gösterdi.
Daha sonra, çıkartılan bu belgeler de mahkeme heyetine sunuldu. Ersöz, Berlusconi’nin imzasının taklidine de sunumunda yer verdi.

 

Kaynak: Hürriyet http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15231531.asp


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

CNC makinesi ile taklit ıslak imza konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/cnc-makinesi-ile-taklit-islak-imza/
Bugün: 18-Jun-2024 11:23:24
Dünya saati: 18-06-24 08:23:24
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 22/02/2017Çarşamba

Son arananlar:

Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 22 Şub 2017 @ 06:32

EmailPermalink
Etiketler
Etiketler: , , , ,
Kategoriler: Hukuk Haber


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,831
 • Comments » 0
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.

Hukuksal Kavramlar  No Child Pages.