06 Oca 2011 @ 13:02 

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile yardımcısı Recep Erdem ve dönemin personel müdürü Gürkan Işıner’in İçişleri Bakanlığı izniyle ‘mahkeme kararlarını uygulamadıkları ve görevi kötüye kullandıkları’ gerekçesiyle yargılanabilecekleri belirtildi. Belediyenin karara itiraz ettiği ifade edildi.

Başkan Günaydın ile diğer iki görevliyi yargıya taşıyan süreç; eski Belediye Başkanı Hasan Balaman döneminde başkan yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Taşkaya’nın 29 Mart 2009 seçimlerinden sonra ‘disiplin soruşturması’ gerekçesiyle görevden uzaklaştırılmasıyla başladı. Taşkaya, görevden alınması üzerine 24 Eylül 2009 tarihinde yürütmenin durdurulması istemiyle İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Yürütmeyi durduran mahkeme, 3 ay sonra Taşkaya’nın görevine iadesine karar verdi. Belediye Başkanlığı, Mustafa Taşkaya hakkında yürütülen soruşturmaları gerekçe göstererek göreve iade kararını uygulamadı. Taşkaya, daha sonra açığa alındı. Bunun üzerine, Taşkaya durumu İçişleri Bakanlığı’na bildirdi. Müfettişlerce yapılan inceleme sonucunda hazırlanan rapor, bakanlık makamına sunuldu.

İçişleri Bakanlığı, 10 Ağustos 2010 tarihinde verdiği kararda, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Başkan Yardımcısı Recep Erdem ve dönemin Personel Müdürü Gürkan Işıner hakkında ‘mahkeme kararlarını uygulamamak ve görevi kötüye kullanmak’ suçundan yargılanmaları kararını verdi. Mustafa Taşkaya da belediye başkanlığı tarafından açığa alınmak için kendisine isnat edilen suçların görevden uzaklaştırmayı gerektirmediğinin ortaya çıktığını söyledi.

Kaynak:ZAMAN

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

Danıştay, kararı bozmazsa görevi kötüye kullanmaktan yargılanacak konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/danistay-karari-bozmazsa-gorevi-kotuye-kullanmaktan-yargilanacak/
Bugün: 22-Sep-2019 08:39:00
Dünya saati: 22-09-19 05:39:00
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 06/01/2011Perşembe
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 06 Oca 2011 @ 13:02

EmailPermalink
Etiketler


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,894
 • Comments » 2
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.