18 Eki 2010 @ 0:03 

Danıştay 6. Daire tetkik hakimi Ahmet Berberoğlu,

Danıştay 6. Daire tetkik hakimi Ahmet Berberoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre bugün yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçiminde en çok oy alan adaylar arasında yer aldı.

26 Eylül 1971 tarihinde Ankara`da doğan Ahmet Berberoğlu, Yıldırım Beyazıt Endüstri Meslek Lisesi`ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi`nden 1994 yılında mezun oldu. 8 Haziran 1997 tarihinde Danıştay Tetkik Hakimi olarak mesleğe başladı. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı`nda `Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları Işığında Kamulaştırma ve Türkiye Uygulaması` konulu tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması bölümünde doktora eğitimine devam eden Berberoğlu, Danıştay Başkanlığı tarafından 1998-1999 yılları arasında 8 ay süreyle İngiltere`de idari yargı sisteminin gelişimi hakkında incelemelerde bulunmak üzere görevlendirilmiştir. `İmar Hukukunda Arazi ve Arsa Düzenlemesi (Parselasyon)` konulu ortak çalışma sonucu hazırlanmış bir kitabı ile Çevre Hukuku ve İmar Hukuku alanlarında çeşitli bildirileri bulunan, İngilizce bilen, evli ve iki çocuk sahibi olan Berberoğlu, Danıştay Altıncı Dairesinde tetkik hakimi olarak görev yapıyordu.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Birol Erdem,

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Birol Erdem, resmi olmayan sonuçlara göre bugün yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçiminde en çok oy alan adaylar arasında yer aldı.

Birol Erdem, 24 Temmuz 1966`da Doganşehir`de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya ili Doganşehir ilçesinde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ne girdi.

15 Eylül 1988 tarihinde mezun oldu. Evli ve 1 çocuk sahibi. 08 Ocak 1990 tarihinde idarî yargı hâkim adayı olarak mesleğe başladı. 09 Temmuz 1993 tarihinde Edirne İdare Mahkemesi Üyeliği`ne atandı. Sırasıyla, Ankara İdare Mahkemesi üyeliği, Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

İstanbul 5. İdare Mahkemesi üyesi Resul Yıldırım,

İstanbul 5. İdare Mahkemesi üyesi Resul Yıldırım, resmi olmayan sonuçlara göre bugün yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçiminde en çok oy alan adaylar arasında yer aldı.

Resul Yıldırım, 20 Şubat 1969 tarihinde Espiye/ Giresun`da doğdu. İstanbul Kartal Ticaret Meslek Lisesi`ni bitirdikten sonra 1991 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Maliye Bölümü`nden mezun oldu. Bir süre özel bir bankada uzman yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 1995 yılında idari yargı hakimliği sınavını kazanarak hakimlik mesleğine başladı. Konya Vergi Mahkemesi Hakimliği, Konya 2`nci İdare Mahkemesi Hakimliği, İstanbul 3. İdare Mahkemesi Hakimliği, İstanbul 4. İdare Mahkemesi Hakimliği görevlerinde bulundu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitisü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında `İdari Para Cezaları Karsısında Yargısal Korunma` isimli çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamladı. Evli 2 çocuk babası.
Ankara Bölge İdare Mahkemesi üyesi Halil Koç,

Ankara Bölge İdare Mahkemesi üyesi Halil Koç, resmi olmayan sonuçlara göre bugün yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçiminde en çok oy alan adaylar arasında yer aldı.

Halil Koç, 05 Eylül 1966 tarihinde Konya`nın Ilgın ilçesine bağlı Bulcuk köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya`da tamamladı. İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden 1988 yılında mezun oldu. 08 Ocak 1991 tarihinde idari yargı hakim adayı olarak göreve başladı. 26 Mayıs 1993 tarihinde Hatay Vergi Mahkemesi üyeliğine atandı. Ankara Vergi Mahkemesi üyeliği, Ankara İdare Mahkemesi üyeliği, Danıştay Altıncı Daire Tetkik Hakimliği görevlerinde bulunduktan sonra, 25 Temmuz 2005 tarihinde Ankara Bölge İdare Mahkemesi üyeliğine getirildi. Türkiye Adalet Akademisi`nde dersler veren ve Avrupa Konseyi tarafından yürütülen çalışmalara katılan Koç, evli ve iki çocuklu.

Danıştay savcısı İbrahim Topuz,

Danıştay savcısı İbrahim Topuz, resmi olmayan sonuçlara göre bugün yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçiminde en çok oy alan adaylar arasında yer aldı.

İbrahim Topuz, 15 Kasım 1963 tarihinde Burdur`un Bucak ilçesinde dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü`nü bitirdi. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü`nde yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Topuz`un çok sayıda yayınlanmış kitabı ve makalesi bulunuyor. Topuz, Şekerbank Mali Tahlil Uzmanlığı ve Van İdare Mahkemesi Hakimliği görevlerinde bulundu. 23 Haziran 1995 tarihinde Danıştay Tetkik Hakimliği`ne, 28 Aralık 2008 tarihinde de Danıştay Savcılığı`na atandı. 02 Şubat 2005-28 Aralık 2009 tarihleri arasında Danıştay Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde de bulundu. Evli ve iki çocuklu.

Kaynak:CİHAN

Benzer Haberler :

 • HSYK seçimlerinde en çok oyu alan İbrahim Okur kimdir?

 • Adli yargıda en yüksek oyu alan adaylar

 • Danıştay 4. Daire’ye yeniden Kumrulu seçildi

 • Yargıda 3 blok

 • Anayasa Mahkemesi’ne yedek üye seçildi

Yasa

Not: Bu hukuk haberi sitemize ait olmayıp, otomatik olarak sağlanan bu içerik için herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenle habere ait Kaynak bağlantı adresi için : Haber Hukuk


Yazıda katkısı bulunan avukatlar:
Av.Feyz Pazarbaşı
Av.Mehmet Sait Pazarbaşı
Av.Fatoş Berna Pazarbaşı Dilan

İdari yargıda en yüksek oyu alan adaylar konusunda uzman avukat ile iletişim talebinde bulunarak hukuki danışma için Randevu - Adres - Telefonlar bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
https://www.pazarbasi.av.tr/idari-yargida-en-yuksek-oyu-alan-adaylar/
Bugün: 31-May-2020 19:14:12
Dünya saati: 31-05-20 16:14:12
Yazının yazıldığı tarih ve gün : 18/10/2010Pazartesi
Yazar: Pazarbaşı Hukuk Bürosu
Değişiklik: 18 Eki 2010 @ 00:03

EmailPermalink
Etiketler
Etiketler: , , , ,
Kategoriler: Hukuk Haber


 

Yorumlar » (Yok)

 

Yorum yapma kapalı!


 Last 50 Posts
 Back
Change Theme...
 • Users » 1
 • Posts/Pages » 9,896
 • Comments » 0
Change Theme...
 • VoidVoid
 • LifeLife
 • EarthEarth
 • WindWind
 • WaterWater
 • FireFire
 • LightLight « Default

Anasayfa  No Child Pages.

Avukatlar  No Child Pages.